Mirosław Czarnik z wyróżnieniem na 4Buildings Awards_2019

W miniony weekend poznaliśmy zwycięzców 4Buildings Awards 2019 – plebiscytu, którego celem jest promowanie nowoczesnego budownictwa, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Postępowe inwestycje, nowatorskie technologie oraz ludzie z wizją – to laureaci konkursu 4Buildings Awards 2019. Ideą plebiscytu jest promowanie nowoczesnego budownictwa, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zwycięzcy zostali ogłoszeni podczas wieczornej gali towarzyszącej wydarzeniu 4Builidings, 15 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Nagrody wręczono w trzech kategoriach: „Projekty” – wyróżniając budynki i przestrzenie zrealizowane w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju, z wykorzystaniem energii odnawialnej i nowatorskich technologii budowlanych, tak by tworzyły warunki do lepszego życia i pracy, „Innowacje” – dla pionierskich rozwiązań, które wnoszą na rynek nową jakość i minimalizują negatywny wpływ budownictwa na środowisko naturalne oraz „Ludzie” – honorując działalność i przedsięwzięcia promujące zrównoważone budownictwo oraz mające wpływ na rozwój branży budowlanej w Polsce.

W kategorii „Ludzie – inwestor” nagrodę odebrał Mirosław Czarnik, prezes GPP Business Park.

Jak podkreślono w trakcie gali, Prezes Mirosław Czarnik, stoi na czele spółki, która wybudowała pierwszy w Polsce plus-energetyczny biurowiec. Nie boi się energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Co więcej: wdraża je, pokazując zalety takich rozwiązań. Budynki kompleksu GPP, które spółka postawiła w Katowicach, pełne są ekologicznych rozwiązań.