Komercjalizacja GPP Business Park w rękach Knight Frank

Knight Frank został wybrany na agenta wyłącznego odpowiedzialnego za komercjalizację części biurowej kompleksu GPP Business Park w Katowicach.

GPP Business Park to nowoczesny kompleks biurowy zlokalizowany 2 km od centrum Katowic. Współtworzą go  4 energooszczędne budynki biurowe, których nazwy pochodzą od nazwisk śląskich naukowców i noblistów: Marii Goeppert- Mayer, Otto Sterna, Kurta Aldera i Konrada Blocha. To połączenie z nauką nie jest przypadkowe, albowiem w GPP Business Park zastosowano  innowacyjne technologie i systemy energooszczędne, takie jak trigeneracja, fotowoltaika, windy odzyskujące energię elektryczną czy czujniki natężenia światła, które wyróżniają to miejsce na mapie dostępnych powierzchni biurowych.  Dzięki wdrożonym systemom, kompleks oferuje wysoki komfort pracy oraz obniżone koszty zużycia mediów. „Powietrze na powierzchniach biurowych nawilżane jest do optymalnego poziomu 40-60%, a w procesie nawilżania dodatkowo oczyszczane, dzięki jonom srebra, z 99% bakterii, wirusów i grzybów. Takie warunki pracy mają swoje bezpośrednie przełożenie na samopoczucie i zdrowie pracowników i są w stanie zdecydowanie podnieść wydajność pracy. Zastosowane przez nas innowacyjne systemy oczyszczania powietrza od lat sprawdzały się w walce ze smogiem. Teraz, w czasie trwania pandemii, dodatkowo zyskały na znaczeniu zapewniając bezpieczeństwo pracownikom.”- mówi Janusz Mitręga, Prokurent GPP Business Park S.A.

Wszystkie biurowce wybudowane zostały w najwyższym standardzie BREEAM Outstanding. Biurowiec Goeppert-Mayer jako pierwszy w Polsce otrzymał ten prestiżowy certyfikat na najwyższym poziomie, a budynek biurowy Bloch jest jedynym w Polsce biurowcem plus energetycznym w obszarze wentylacji, ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, co oznacza, że produkuje więcej energii niż wynosi jego zapotrzebowanie.

Ten ekologiczny wymiar biurowców przejawia się również w ich otoczeniu. Pomiędzy budynkami zasadzono rodzime gatunki roślin, a powierzchnię dachów przykryły zielone rozchodniki. Na dachu biurowca Bloch powstała pasieka, z której miód charakteryzuje się jasnozłotym kolorem. Na elewacji budynków zamontowano również budki dla ptaków i nietoperzy oraz hotele dla owadów.

Ten unikalny, zrównoważony kompleks oferuje ponad 30 000 mkw. powierzchni biurowej i wysoki wskaźnik dostępnych miejsc parkingowych 1:35. GPP Business Park jest bardzo dobrze skomunikowany z centrum miasta połączeniami autobusowymi, tramwajowymi oraz ścieżką rowerową.  Do dyspozycji najemców oddano tu rozbudowaną infrastrukturę rowerową oraz samochód elektryczny
i rowery elektryczne na wynajem. Na terenie kompleksu znajduje się restauracja, sklep Żabka, centrum konferencyjne  wyposażone w  nowoczesny system do wideokonferencji, wirtualne biuro, przedszkole,  klub fitness oraz stacja rowerów miejskich i Paczkomat.

Cieszymy się, że powierzono nam komercjalizację tak ważnego z punktu widzenia Katowic kompleksu. GPP Business Park jest rozpoznawalnym miejscem na biurowej mapie miasta i cieszy się zaufaniem swoich najemców. Mam nadzieję, że nasze doświadczenie i bliska współpraca pozwolą przekonać kolejnych najemców do wyboru powierzchni właśnie w GPP Business Park.” – komentuje Iwona Kalaga, Negocjator w Knight Frank. „Wykorzystanie systemów energooszczędnych i wysoki komfort wpływają na ciągłe zainteresowanie tym miejscem najemców.” – dodaje Monika Sułdecka-Karaś, Dyrektor Regionalny w Knight Frank.