o kompleksie
O nas
O nas
o kompleksie
O nas
o kompleksie

GPP Business Park od 2005 r. przekształca tereny poprzemysłowe znajdujące się na granicy miast Katowic i Siemianowic Śląskich w nowoczesną strefę aktywności gospodarczej i innowacyjności zorientowaną na rozwój technologiczny zgodny z nurtem prośrodowiskowym.

Na przestrzeni kilkunastu lat powstał tu GPP Business Park – kompleks 4 biurowców i hali produkcyjno-magazynowej. Obiekty zostały wybudowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, a zastosowane w nich technologie sprawiają, że dyktują one trendy związane z energooszczędnością. Wykorzystanie trigeneracji, fotowoltaiki i gazowych pomp ciepła przełożyło się na połowę niższe zużycie energii i obniżenie kosztów mediów o 50%.

Oddany do użytku w 2019 roku, budynek im. Konrada Blocha jest jedynym w Polsce biurowcem plus energetycznym w obszarze wentylacji, ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Oznacza to, że produkuje on więcej energii niż wynosi jego zapotrzebowanie. Wdrożone rozwiązania energooszczędne oraz troska o użytkowników i środowisko naturalne zostały docenione międzynarodowym certyfikatem. Budynek biurowy Goeppert-Mayer był pierwszym biurowcem w Polsce, który uzyskał Certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding. Wszystkie budynki biurowe GPP Business Park posiadają Certyfikaty BREEAM.

Najnowsze technologie wykorzystane w budowie kompleksu odpowiadają nie tylko na niższe koszty, ale przede wszystkim większy komfort, który przekłada się na zdrowie i wydajność pracy użytkowników.

Wykorzystując nasze doświadczenie w budowie energooszczędnych biurowców w standardzie BREEAM Oustanding oferujemy możliwość budowy biurowca dla Twojej firmy w dowolnym miejscu w kraju.
square_fly_green-2
dots-green-small

GPP Business Park to kompleks 4 biurowców i hali produkcyjno-magazynowej zlokalizowanych w północnej części Katowic, zaledwie 2 kilometry od ścisłego centrum miasta.

Obiekty zostały wybudowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, a dzięki zastosowanym technologiom obniżone zostały koszty zużycia mediów i zdecydowanie podwyższony komfort pracy.

Wszystkie budynki biurowe otrzymały Certyfikat BREEAM. To najbardziej ceniona w Europie metoda oceny budynków pod kątem ich przyjazności dla środowiska naturalnego oraz komfortu przyszłego użytkownika, wyznaczająca jednocześnie standardy dla zrównoważonego projektowania.

Kompleks oferuje 32 000 m2 powierzchni biurowej oraz 14 500 m2 powierzchni magazynowej. Do użytku najemców oddano ponad 1204 miejsca parkingowe